Новини

Студентки другого курсу медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Тетяна Стахів і Олена Луць вибороли перше командне місце у загальному заліку на всеукраїнському турі олімпіади з фізіології, яка відбулася на базі Одеського національного медичного університету в травні 2017 року.  Друге місце на цій олімпіаді отримала Тетяна Стахів, а Олена Луць була сьомою.  Загалом в олімпіаді взяло участь 34 представників вищих медичних навчальних закладів України.

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, студенти та викладачі кафедри фізіології приймали участь у написанні шістнадцятого всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Диктант розпочався об 11:30. Його диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

Першочерговою метою написання диктанту є не стільки перевірка грамотності, скільки залучення більшої кількості людей до шанування і розвитку рідної мови.

7-8 квітня на базі Української медичної стоматологічної академії(м. Полтава) відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з нормальної фізіології, учасниками якого стали  студенти з 13 медичних і класичних ВНЗ. ТДМУ представляв студент ІІ курсу медичного факультету Міщанчук Віктор, та Христина Гладчук – теж студентка ІІ курсу. Участі в олімпіаді передував відбірковий тур у стінах нашого університету, де за результатами тестування вони набрали найбільшу кількість балів і були делеговані у м. Полтаву. Захід проводився у рамках святкування Дня фізіолога, приуроченому до Дня народження засновника фізіології У. Гарвея. Організація олімпіади була на доволі високому рівні: учасникам надавалося житло у гуртожитках базового ВНЗ, також була можливість ближче познайомитися із Полтавою на автобусній та пішохідній екскурсіях.

Конкурсні змагання проходили у 2 етапи: перший полягав у розв’язуванні тестових завдань. Формат тестування був аналогічним до складання сесії у нашому університеті. Другий етап – письмова робота, що включала такі практично-орієнтовані завдання як аналіз ЕКГ та показників крові, розв’язування креативних задач із фізіології, де окрім ґрунтовних знань із предмету, необхідно було продемонструвати творчість та здатність мислити нестандартно, та відповіді на відкриті запитання. Міщанчук Віктор посів друге місце, а Христина Гладчук- четверте.