Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік. При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам. Кафедра фізіології з основами біоетики та біобезпеки активно співпрацює із студентами, підтримуючи патріотичний дух, розвиваючи культурну сферу і звичайно виробляє у студентів любов до науки, адже як казав Леонардо да Вінчі: «якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння знання неодмінно дасть добрі сходи. Навчання – корінь гіркий , так плід солодкий».

Національно-патріотичне виховання

Виховна робота на кафедрі фізіології з основами біоетики і біобезпеки проходить досить активно. Починаючи з вересня та по травень наші студенти відвідують музей-політв'язнів, проводять зустрічі з бійцями АТО, приймають участь у волонтерському русі з допомоги армії.

17 березня 2021 року кафедра фізіології з основами біоетики та біобезпеки дистанційно організувала виховний захід із студентами кураторських груп на тему: «Історія, культура, традиції, визначні місця та система охорони здоров’я Гани».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Викладачі кафедри регулярно зустрічаються зі студентами, цікавляться традиціями їх народів, ознайомлюють із звичаями. Тому й нещодавно вирішили організувати дистанційну зустріч, доповідачами якої були представники країни Гани. Завідувач кафедри також відзначив, що нещодавно був день Незалежності Гани, з чим і привітав студентів цієї країни.

Інформацію про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Гани англомовні студенти доповідали англійською та українською мовами.

Професорсько-викладацький склад разом із студентами кураторських груп заслухали цікаву презентацію студентки 376-ї кураторської групи Дарфоур Аманди Нани на тему «Ганна: історія, географічне походження, культура».

Гана названа «Золотим узбережжям» через велику кількість золота, географічно розташована ближче до «центру» координат Землі, ніж будь-яка країна. Цікаво також, що тут знаходиться найбільше штучне водосховище у світі за площею поверхні – озеро Вольта.

Бертранд Куку Кранксон студент 374 групи медичного факультету представив присутнім цікаву презентацію про туристичні місця Гани. Зацікавило слухачів доповідь про замок Ельміна, мечеть Ларабанга, яку вважають найдавнішою у Західній Африці, поселення Нзулезо, що збудоване виключно з палок та платформ, національний парк Какум, гору Афаджа, крокодиловий ставок Пага.

Акра, столиця Гани із презентації студентки 376 групи Дарфоур Аманди Нани на тему: «Ганна: історія, географічне походження, культура» (2021 рік).

Народні традиції із презентації студентки 374-ї групи Мічаелли Аббі на тему «Ганна: історія, географічне походження, культура» (2021 рік).

Були заслухані цікаві презентації студентки 374-ї групи Мічаелли Аббі про культуру, фестивалі та їжу Гани. Цікаво знати, що 24 мільйони жителів Гани включають шість основних етнічних груп, які діляться на 60 менших, при цьому розмовляють 52 окремими мовами та сотнями діалектів.

Хадад Ндея Мохамед, студент 374-ї групи факультету іноземних студентів, також доповнив цікаву презентацію на тему «Медичні університети в Гані».

Медичні університети та коледжі Гани із презентації студента 374 групи Хадада Ндея Мохамеда, (2021 рік).

4 березня 2021 року співробітники кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки дистанційно організували виховний захід з іноземними студентами та студентами нормативного терміну навчання кураторських груп на тему «Історія, культура, пам’ятки архітектури та видатні люди Рівненської області».

Завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. представив студентів кураторських груп, які підготували цікаві презентації про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Рівненської області українською та англійською мовами. Оскільки подібні зібрання відбуваються досить часто, потрібно відзначити, судячи з активної аудиторії, студентам подобається дізнаватися традиції народів, представники яких навчаються в університеті, знайомлять зі звичаями українців.

Слухачів зацікавило повідомлення студентки Кіцель Олени 290-ї групи про історію виникнення міста Рівне, пам’ятки архітектури, а саме костел Св. Антонія, обласний академічний український музично-драматичний театр, краєзнавчий музей, зоопарк.

Аудиторію зацікавили представлені студентом Петрушко Родіоном 288-ї групи відеофакти про культурну спадщину міста Дубно, а саме костел Св. Яна Непомуки, Тараканівський форт, Синагогу.

«ЧаРівне неРівне місто Рівне» із презентації студентки 290 групи Кіцель Олени (2021 рік).

Культурна спадщина Рівненщини із прентації істо Дубно" студента 288 групи Петрушко Родіона, (2021 рік).

Були заслухані цікаві презентації Жовтанюк Марії та Денищука Василя студентів 288-ї групи про Здолбунівський район Рівненської області. Донесені слухачам цікаві факти про історію міста Здолбунова. Тут знаходиться важливий залізничний вузол, багато пам’яток архітектури, а саме погруддя Степанові Бандері, меморіал пам’яті загиблим воякам УПА, музей-криївка на Гурбах, Дерманський монастир та інші.

Бадаліс Віталій студент 287-ї групи розповідав про Рівненську область, Радивилівський район, а саме цікаві історичні та архітектурні пам’ятки (Михайлівську церкву XVII ст., церкву Св. Георгія Переможця), природні заповідники (національний історико-меморіальний заповідник та ін.), місця для туризму (урочища Гайок, Козакова Яма, Козацька Переправа). Саме з Радивилівського району походило багато видатних людей, зокрема Григорій Чубай, Герман Жуковський, Микола Ледянко, Кац Семен Абрамович.Цікаво, що особливими стародавніми стравами цього району були бухти – солодкі булочки, зроблені з дріжджового тіста, макаран – домашня локшина, волок – тушковані молода кропива, лобода або листки від червоного буряка, книдлі – картопляне тісто.

Презентації студентів 288 групи Жовтанюк Марії та Денищука Василя про Здолбунівський район Рівненської області (2021 рік).

Бадаліс Віталій студент 287 групи із презентацією на тему «Історичні та архітектурні пам’ятки, природні заповідники Рівненської області, Радивилівського району» (2021 рік).

На кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки 17 лютого 2021 року відбувся виховний захід із студентами кураторських груп на тему: «Культура, традиції та визначні місця Нігерії».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Він відзначив, що такі виховні заходи на кафедрі відбуваються не вперше, це вже стало традицією кафедри, вивчати історію держави, рідного краю, минуле, звідки походить рід студентів. Це своєрідний досвід, який ми переймаємо від батьків, дідів, наставників. Без інформації попередників так ніколи б і не дізналися традицій, звичаїв, культури, форм поведінки. Оскільки серед іноземних студентів кураторських груп значна частина представників нігерійської національності, тому ми і вирішили донести до студентів особливості культури, традицій та визначні місця Нігерії.Інформацію про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Нігерії англомовні студенти доповідали англійською та державною мовами.

Були заслухані цікаві презентації студентки 373 групи Адейоле Олуваферанмі Естер про місто Лагос в Нігерії, яке рахувалося столицею Нігерії до 1991 року. Аудиторію зацікавили представлені нею презентації про історико-географічне розташування, національні символи, свята.

Оні Оїндамола Дебора, студентка 374 групи медичного факультету також доповнювала надзвичайно цікаву презентацію на тему: «Лагос - місто де я живу», його природоохоронний центр ‎Леккі, туристичні визначні пам‘ятки, такі як художня галерея Nike, третій материковий міст- найдовший міст в Нігерії та другий за довжиною в Африці.

Професорсько-викладацький склад разом із студентами кураторських груп заслухали цікаву презентацію студентки 373 кураторської групи Оніфаде Олуваємісі Елізабет на тему: «Нігерія - ресурси, культурні пам’ятки».

Студентка 374 групи Оні Оїндамола Дебора з презентацію на тему: «Лагос - місто де я живу» (2021 рік).

Презентація студентки 373 кураторської групи Оніфаде Олуваємісі Елізабет на тему: «Нігерія - ресурси, культурні пам’ятки» (2021 рік).

Маякі Овіезе Фавур студентка 373 групи медичного факультету представила присутнім цікаву презентацію про Штат Едо і Дельта: клімат та рослинність. Цікаво було дізнатися про культури, які ростуть у посушливий сезон в Нігерії: кукурудза, бамія, пшоно, огірок, диня, кавун. А також про культури, які вирощують у сезон дощів: маніока, арахіс, ямс, картопля, рис, пшоно.

Енамхе Емангне Марі Карен, студентка 374 групи медичного факультету доповідала з презентацією: «Нігерія – населення, відомі люди, національні свята».

Завершила виховний захід студентка 384 групи Амуго Огонна Маргарет з презентацією на тему: «Культура Нігерії». Цікаво було заслухати про етнічні групи, такі як хауси, що на півночі, ігбо - на південному сході та йоруба - південному заході; їхні популярні страви, які споживає гостинне до людей населення – різні страви з квасолі та подорожника, суп з перцю, туво на хауса, що складається із зерен сорго, пшона, рису або кукурудзи та інші.

«Нігерія – населення, відомі люди, національні свята» із презентації студентки 374 групи Енамхе Емангне Марі Карен (2021 рік).

Про етнічні групи та національні страви Нігерії з презентації студентки 384 групи Амуго Огонна Маргарет на тему: «Культура Нігерії» (2021 рік).

16 листопада 2020 року співробітники кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки провели виховний захід із студентами кураторських груп нормативного терміну навчання та англомовними групами медичних факультетів ІІ курсу на тему: «Історія, культура, пам’ятки архітектури та видатні люди Волинської області».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Він відзначив, що серед студентів ІІ курсів навчаються представники інших держав, тому інформацію про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Волинської області україномовні студенти доповідатимуть на державній та англійських мовах. Також зазначив, що вперше такі зібрання проводяться на дистанційному рівні у зв’язку з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19. Із українськими та іноземними студентами викладачі кафедри регулярно проводять бесіди, обговорюючи традиції народів, представники яких навчаються в університеті, знайомлять із звичаями українців.

Слухачів зацікавило повідомлення про історію, культуру, пам’ятки архітектури та видатних людей Камінь Каширського району з адміністративним центром містом Камінь-Каширський, історію міста, культурні пам'ятки, музей та озера, яке представила студентка 286 групи Діана Вавдіюк. Роман Вакарчук, студент 286 групи представив присутнім цікаву презентацію про "Пам'ятні місця Ковельщини" Волинської області, Ковельського району.

Озеро «Волове око» із презентації Діани Вавдіюк на конференції "Історія, культура, пам’ятки архітектури та видатні люди Волинської області» (2020 рік).

Розповідь про музей Лесі Українки із презентації Романа Вакарчука, студента 286 групи (2020 рік).

Були заслухані цікаві презентації студентки 286 гр. Наталії Вакулінської на тему: «Волинська область, Камінь-Каширський район, село Черче». Донесені слухачам цікаві факти про історію села і його храму. Володимир Ховайло студент 287 групи представив присутнім цікаву презентацію Ківерцівського національного природного парку "Цуманська пуща", про його природно-заповідні території , ландшафтний заказник “Кормин”, та загальнозоологічний заказник “Зубр” .

Презентація студентки 286 гр. Наталії Вакулінської на тему: «Волинська область, Камінь-Каширський район, село Черче».

Розповідь Володимира Ховайла про Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща". (2020 рік).

Змістовною була також розповідь Ярослава Свистуна із 286 групи про історію Волинської області та про унікальні Шацькі озера. Цікавими були доповіді Богдана Присяжнюка із 290 групи на тему: «Волинь моя» в якій він розповів про історію виникнення козацтва у його краях та Степанюка Ореста з 286 групи з презентацією: «Мій рідний край – Волинь» про історію і культурні пам'ятки міста Луцька.

Ярослава Свистуна презентує перлину Волинської області - Шацькі озера (2020 рік).

Розповідь Степанюка Ореста про історію і культурні пам'ятки міста Луцька (2020 рік).

1 жовтня 2019 року студенти медичного факультету, із викладачами кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, взяли участь у тематичній зустрічі з ветераном АТО, нагородженого відзнакою «Народний Герой України» Михайлом Володимировичем Морозом. Зустріч була приурочена Дню Захистника України. Його виступ супроводжувався цікавою презентацією. Студенти із захопленням слухали спогади і роздуми учасника АТО та висловили слова щирої вдячності ветерану.

10 жовтня 2019 року студенти 2 курсу медичного і стоматологічного факультетів, викладачі кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки були присутні на зустрічі з громадсько-політичним діячем, політв`язнем сталінських таборів Ігорем Олещуком.

Студенти кураторських груп і викладачі кафедри на зустрічі з Михайлом Морозом (2019 рік).

Виступ громадсько-політичного діяча і колишнього політв`язня Ігоря Олещука перед студентами стоматологічного і медичного факультету. (2019 рік).

22 червня 2018 року студенти та викладачі кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки пройшли навчання загонів територіальної оборони на військовому полігоні у с. Біла. На чолі із завідувачем кафедри – професором Вадзюком Степаном Несторовичом, викладачі кафедри: доц. Ратинська О.М., ас. Татарчук Л.В., ас. Тимошів В.С. та група студентів відвідали військовий полігон. На базі центру Тернопільської окремої артилерійської бригади на полігоні у с. Біла учасники вишколу вдосконалили навики стрільби зі штатної стрілецької зброї, пройшли тактичну, тактико-спеціальну та військово-медичну підготовку. До заходу були залучені інструктори з досвідом участі в антитерористичній операції, які здійснювали навчання по обороноздатності в момент нападу, орієнтуванню в просторі і на новій місцевості, розпізнанню знешкодженню саморобних вибухових пристроїв, наданню самодопомоги і взаємодопомоги у випадку поранень чи травмувань, по будові автомата та стрільбах.

Такі заняття проводяться щомісяця почергово з різними загонами оборони Тернопільської області. Навчання такого плану дуже потрібні для дотримання алгоритму правильних дій у разі проголошення війни та захвату території, а також здійснення обороноздатності та самооборони. На військовому полігоні наприкінці вишколу викладачів та студентів пригостили «солдатською їжею». Всі учасники здобули масу позитивних емоцій та безцінний досвід.

Вишикувані групи студентів та викладачів, яка прибула на полігон у с. Біла (2018 рік).

Навчання з розпізнавання військової атрибутики проводить інструктор полігону (2018 рік).

Проведення інструктажу перед проведенням стрільби з автомата АК-74 (2018 рік).

Професор Вадзюк С.Н., і Татарчук Л.В. отримали спорядження і боєприпаси для стрільби з автомата Ак-74 (2018 рік).

12.10. 2017 року студенти кураторських груп, із викладачами кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки ДВНЗ « ТДМУ імені І.Я.Горбачевського МОЗ України», взяли участь у тематичній зустрічі до Дня захисника України. Завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. виступив із вступним словом. Він відзначив, що з 2015 року в офіційному календарі з'явилося нове державне свято - День захисника́ Украї́ни, а також представив офіцерів-фронтовиків: Гулика Василя Петровича та Тарнавського Ігоря Івановича.

Завідувач кафедри проф.Вадзюк С.Н. із вступним словом (2017 рік) .

Ветеран АТО – офіцер -фронтовик Гулик Василь Петрович повідомив усім присутнім про особливості гібридної війни Росії проти України, що виявляється в комплексі скоординованих інформаційних, військових та економічних заходів, яка триває без ознак наближення до завершення та про актуальність надання долікарської медичної допомоги воїнам збройних сил у зоні АТО.

Розповідь фронтовика-офіцера Гулика Василя Петровича (2017 рік).

Офіцер-фронтовик Тарнавський Ігор Івановича, розповів студентам про бойові дії у зоні АТО з його участю. Це супроводжувалося цікавою презентацією. Студенти із захопленням слухали необхідну на сьогоднішній час інформацію і висловили слова щирої вдячності ветеранам АТО.

Студентка 29 гр. Кантицька Тетяна подякувала воїнам АТО (2017 рік).

Асистент Шмата Роман Михайлович із кураторською групою 28 медичного факультету під час відвідування музею політв'язнів (2015 рік).

Інтелектуально-духовне виховання

9 листопада 2020 року завершився перший поетичний конкурс «Мово рідна, слово рідне», започаткований з нагоди Дня української писемності та мови з ініціативи професора Анатолія Вихруща. На конкурс мали можливість надсилати свої роботи як викладачі, так і студенти, при чому в необмеженій кількості. Приємно зазначити, що переможницею стала Наталія Волотовська, кандидат медичних наук, асистент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, з її творчими роботами "Материнська пісня" та "Почуй мене".


Проректор з наукової роботи професор І.М. Кліщ та асистент Н.В. Волотовська на презентації робіт поданих на конкурс «Мово рідна, слово рідне» (2020 рік).

В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Під керівництвом та за активної участі завідувача кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, проф. Вадзюка С.Н., викладачі та студенти 9 листопада 2020 р. долучились до всеукраїнської акції з нагоди дня української писемності і приєдналися до написання ХХ ювілейного радіодиктанту національної єдності. Відрадно, що усі викладачі та студенти із задоволенням взяли участь у цій загальнодержавній акції.

Асистент Кащак Т.В. під час написання радіо диктанту зі студентами стоматологічного факультету 204 групи (2020 рік).

Доц. Папінко І.Я. та студенти 289 групи медичного факультету під час написання радіо диктанту (2020 рік).

27 вересня 2019 року студенти медичного факультету, із викладачами кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки , взяли участь у творчій зустрічі в переддень професійного свята - Міжнародного дня бібліотек. Зустріч відбулася в бібліотеці Тернопільського національного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського з письменницею, творчою діячкою Лесею Любарською.

Ас.Кащак Т.В. зі студентами 213, 214 груп медичного факультету та Л.Любарська з працівниками бібліотеки медичного університету (2019 рік).

Під керівництвом та за активної участі завідувача кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, проф. Вадзюка С.Н., викладачі та студенти-медики 8 листопада 2019р. долучились до Всеукраїнської акції з нагоди Дня української писемності та мови і написали радіодиктант. Відрадно, що усі студенти із задоволенням взяли участь у заході, а викладачі своїм прикладом підтримали цю, на стільки важливу, ініціативу.

Приємно, що майбутнє України в руках саме високоосвіченої, культурної молоді. Бо саме молодь – це майбутнє держави і тому сьогодні має бути вироблена чітка стратегія виховання молодого покоління, формування його світогляду. Адже Україна – це дуже гарна країна, яка має бути високорозвиненою і заслуговує на достойне майбутнє.

Проф. Вадзюк С.Н. та ас.Кащак Т.В. під час написання радіо диктанту в День української писемності та мови зі студентами-медиками 214 та 219 груп (2019 рік).

Викладачі та студенти кафедри фізіології долучились до проведення Всеукраїнської акції Дня писемності. Як відомо, згідно з Указом президента України, щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія відзначається День української писемності та мови. Вчені вважають, що саме з преподобного Нестора – літописця і починається писемна українська мова.

Написання диктанту доцентом Папінко І.Я. і групою студентів під час диктанту (2018 рік).

Доцент Ратинська О.М. під час написання радіо диктанту зі студентами-медиками 226 групи (2018 рік).

Моральне і естетичне виховання

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них. Викладачі та студенти регулярно відвідують Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка.

Ас. Кащак Тетяна Василівна із кураторською групою 106 стоматологічного факультету на виставі «Тарас» у тернопільському драматичному театрі (2020 рік).

20 листопада 2018 року на кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки відбувся виховний захід із студентами кураторських груп на тему: «Тернопіль – місто наших студентських років».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Він відзначив, що кожна освічена людина розуміє, ­- без історії своєї держави, рідного краю не може бути національно свідомого громадянина. Минуле – це своєрідний досвід, який ми переймаємо від батьків, дідів, наставників. Без інформації попередників так ніколи б і не дізналися традицій, звичаїв, культури, форм поведінки.

Професорсько-викладацький склад разом із студентами кураторських груп заслухали цікаву презентацію студента 105 гр. Сороківського Іллі на тему: «Історія Тернополя: визначні місця та архітектурні пам’ятки».

Завідувач кафедри, проф. Вадзюк С.Н. із вступним словом під час еколого-краєзнавчої конференції «Тернопіль – місто наших студентських років» (2018 рік).

Виступ студента 105 Сороківського І. на тему: «Історія Тернополя: визначні місця та архітектурні пам’ятки» (2018 рік).

Інформативними були презентація і виступ студентки 262 гр НТН Романець Люби, яка доповіла присутнім про основні здобутки найвидатніших людей Тернополя: Я.Тарнавського, князя Острозького, родини Барвінських та ін. Студент 260 гр. Андрій Облещук представив присутнім цікаву презентацію на тему: «Історія ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України». Слухачам дуже цікаво було дізнатись про історію закладу, студентами якого вони є та історію міста, в якому навчаються.

Виступ студентки 262гр Романець Люби на тему : " Видатні люди Тернополя" (2018 рік).

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Питанню здорового способу життя викладачами кафедри приділяється особлива увага. Слід наголосити на тому, що даний аспект виховної роботи тісно переплітається із тематикою практичних занять.

Студенти кураторських груп взяли активну участь у заході до Дня боротьби зі СНІДом ознайомилися з профілактикою поширення ВІЛ-інфекції під назвою "Маршрут безпеки", ініційовану Тернопільським міським центром фізичного здоров'я населення. Волонтери – студенти-медики 26 і 29 груп ІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» ознайомили студентів коледжу із статистикою ВІЛ-інфікованих в Україні та світі, із шляхами передачі інфекції, засобами захисту від можливого інфікування та засобами попередження небажаної вагітності.

Ознайомлення із шляхами передачі інфекції, засобами захисту від можливого інфікування та засобами небажаної вагітності (2017 рік).

За підсумками волонтерської роботи студенти-медики отримали подяки від Тернопільського міського центру фізичного здоров'я населення (2017 рік).

22 березня 2019 року представники ТООВЕЛ, обласної дитячої спілки «Екологічна варта», молодіжного центру «Екологічних ініціатив» та Тернопільського відділення МАН провели Круглий стіл до Всесвітнього дня води.

Член обласної спілки «Екологічна варта» Куриляк Назарій доповідає про якість питної води Тернополя (2019 рік).

Членкиня обласної спілки «Екологічна варта» Днись Софія доповідає про запаси водних ресурсів на планеті (2019 рік).

Голова Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, професор С.Н. Вадзюк вручив листи подяки членам обласної дитячої спілки «Екологічна варта» (2019 рік).