Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік. При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам. Кафедра фізіології з основами біоетики та біобезпеки активно співпрацює із студентами, підтримуючи патріотичний дух, розвиваючи культурну сферу і звичайно виробляє у студентів любов до науки, адже як казав Леонардо да Вінчі: «якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння знання неодмінно дасть добрі сходи. Навчання – корінь гіркий , так плід солодкий».

Національно-патріотичне виховання

Виховна робота на кафедрі фізіології з основами біоетики і біобезпеки проходить досить активно. Починаючи з вересня та по травень наші студенти відвідують музей-політв'язнів, проводять зустрічі з бійцями АТО, приймають участь у волонтерському русі з допомоги армії.

Під керівництвом та за активної участі завідувача кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, проф. Вадзюка С.Н., викладачі та студенти-медики 8 листопада 2019р. долучились до Всеукраїнської акції з нагоди Дня української писемності та мови і написали радіодиктант. Відрадно, що усі студенти із задоволенням взяли участь у заході, а викладачі своїм прикладом підтримали цю, на стільки важливу, ініціативу.

Приємно, що майбутнє України в руках саме високоосвіченої, культурної молоді. Бо саме молодь – це майбутнє держави і тому сьогодні має бути вироблена чітка стратегія виховання молодого покоління, формування його світогляду. Адже Україна – це дуже гарна країна, яка має бути високорозвиненою і заслуговує на достойне майбутнє.

Проф.Вадзюк С.Н. та ас.Кащак Т.В. під час написання радіо диктанту в День української писемності та мови зі студентами-медиками 214 та 219 груп (2019 рік)

22 червня 2018 року студенти та викладачі кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки пройшли навчання загонів територіальної оборони на військовому полігоні у с. Біла. На чолі із завідувачем кафедри – професором Вадзюком Степаном Несторовичом, викладачі кафедри: доц. Ратинська О.М., ас. Татарчук Л.В., ас. Тимошів В.С. та група студентів відвідали військовий полігон. На базі центру Тернопільської окремої артилерійської бригади на полігоні у с. Біла учасники вишколу вдосконалили навики стрільби зі штатної стрілецької зброї, пройшли тактичну, тактико-спеціальну та військово-медичну підготовку. До заходу були залучені інструктори з досвідом участі в антитерористичній операції, які здійснювали навчання по обороноздатності в момент нападу, орієнтуванню в просторі і на новій місцевості, розпізнанню знешкодженню саморобних вибухових пристроїв, наданню самодопомоги і взаємодопомоги у випадку поранень чи травмувань, по будові автомата та стрільбах.

Такі заняття проводяться щомісяця почергово з різними загонами оборони Тернопільської області. Навчання такого плану дуже потрібні для дотримання алгоритму правильних дій у разі проголошення війни та захвату території, а також здійснення обороноздатності та самооборони. На військовому полігоні наприкінці вишколу викладачів та студентів пригостили «солдатською їжею». Всі учасники здобули масу позитивних емоцій та безцінний досвід.

Вишикувані групи студентів та викладачів, яка прибула на полігон у с.Біла (2018 рік)

Навчання з розпізнавання військової атрибутики проводить інструктор полігону (2018 рік)

Проведення інструктажу перед проведенням стрільби з автомата АК-74 (2018 рік)

Професор Вадзюк С.Н., і Татарчук Л.В. отримали спорядження і боєприпаси для стрільби з автомата Ак-74 (2018 рік)

12.10. 2017 року студенти кураторських груп, із викладачами кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки ДВНЗ « ТДМУ імені І.Я.Горбачевського МОЗ України», взяли участь у тематичній зустрічі до Дня захисника України. Завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. виступив із вступним словом. Він відзначив, що з 2015 року в офіційному календарі з'явилося нове державне свято - День захисника́ Украї́ни, а також представив офіцерів-фронтовиків: Гулика Василя Петровича та Тарнавського Ігоря Івановича.

Завідувач кафедри проф.Вадзюк С.Н. із вступним словом (2017 рік)

Ветеран АТО – офіцер -фронтовик Гулик Василь Петрович повідомив усім присутнім про особливості гібридної війни Росії проти України, що виявляється в комплексі скоординованих інформаційних, військових та економічних заходів, яка триває без ознак наближення до завершення та про актуальність надання долікарської медичної допомоги воїнам збройних сил у зоні АТО.

Розповідь фронтовика-офіцера Гулика Василя Петровича (2017 рік)

Офіцер-фронтовик Тарнавський Ігор Івановича, розповів студентам про бойові дії у зоні АТО з його участю. Це супроводжувалося цікавою презентацією. Студенти із захопленням слухали необхідну на сьогоднішній час інформацію і висловили слова щирої вдячності ветеранам АТО.

Студентка 29 гр. Кантицька Тетяна подякувала воїнам АТО (2017 рік)

Асистент Шмата Роман Михайлович із кураторською групою 28 медичного факультету під час відвідування музею політв'язнів (2015 рік)

Інтелектуально-духовне виховання

Викладачі та студенти кафедри фізіології долучились до проведення Всеукраїнської акції Дня писемності. Як відомо, згідно з Указом президента України, щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія відзначається День української писемності та мови. Вчені вважають, що саме з преподобного Нестора – літописця і починається писемна українська мова.

Проф. Вадзюк С.Н. із студентською групою під час написання диктанту (2018 рік)

Під керівництвом та за активної участі завідувача кафедри фізіології, проф. Вадзюка С.Н., викладачі та студенти-медики долучились до Всеукраїнської акції з нагоди Дня писемності та мови і написали радіодиктант. Відрадно, що усі студенти із задоволенням взяли участь у заході, а викладачі своїм прикладом підтримали цю, на стільки важливу, ініціативу.

Написання диктанту доцентом Папінко І.Я. і групою студентів під час диктанту (2018 рік)

Доцент Ратинська О.М. під час написання радіо диктанту зі студентами-медиками 226 групи (2018 рік)

Моральне і естетичне виховання

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них.

20 листопада 2018 року на кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки відбувся виховний захід із студентами кураторських груп на тему: «Тернопіль – місто наших студентських років».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Він відзначив, що кожна освічена людина розуміє, ­- без історії своєї держави, рідного краю не може бути національно свідомого громадянина. Минуле – це своєрідний досвід, який ми переймаємо від батьків, дідів, наставників. Без інформації попередників так ніколи б і не дізналися традицій, звичаїв, культури, форм поведінки.

Професорсько-викладацький склад разом із студентами кураторських груп заслухали цікаву презентацію студента 105 гр. Сороківського Іллі на тему: «Історія Тернополя: визначні місця та архітектурні пам’ятки».

Завідувач кафедри, проф. Вадзюк С.Н. із вступним словом під час еколого-краєзнавчої конференції «Тернопіль – місто наших студентських років» (2018 рік).

Виступ студента 105 Сороківського І. на тему: «Історія Тернополя: визначні місця та архітектурні пам’ятки» (2018 рік)

Інформативними були презентація і виступ студентки 262 гр НТН Романець Люби, яка доповіла присутнім про основні здобутки найвидатніших людей Тернополя: Я.Тарнавського, князя Острозького, родини Барвінських та ін. Студент 260 гр. Андрій Облещук представив присутнім цікаву презентацію на тему: «Історія ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України». Слухачам дуже цікаво було дізнатись про історію закладу, студентами якого вони є та історію міста, в якому навчаються.

Виступ студентки 262гр Романець Люби на тему : " Видатні люди Тернополя" (2018 рік)

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Питанню здорового способу життя викладачами кафедри приділяється особлива увага. Слід наголосити на тому, що даний аспект виховної роботи тісно переплітається із тематикою практичних занять.

Студенти кураторських груп взяли активну участь у заході до Дня боротьби зі СНІДом ознайомилися з профілактикою поширення ВІЛ-інфекції під назвою "Маршрут безпеки", ініційовану Тернопільським міським центром фізичного здоров'я населення. Волонтери – студенти-медики 26 і 29 груп ІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» ознайомили студентів коледжу із статистикою ВІЛ-інфікованих в Україні та світі, із шляхами передачі інфекції, засобами захисту від можливого інфікування та засобами попередження небажаної вагітності.

Ознайомлення із шляхами передачі інфекції, засобами захисту від можливого інфікування та засобами небажаної вагітності (2017 рік).

За підсумками волонтерської роботи студенти-медики отримали подяки від Тернопільського міського центру фізичного здоров'я населення (2017 рік)