2 жовтня на кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки відбулось засідання наукового гуртка кафедри під головуванням завідувача кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, д.м.н., проф. Вадзюка Степана Несторовича.
Студентський науковий гурток створений з дня заснування кафедри. Його робота має практично-орієнтовний напрямок з використанням клінічних методів оцінки функцій організму та методів психофізіологічних досліджень. Тема першого засідання (2024-2025 навчального року) полягала в ознайомленні студентів-гуртківців з тематикою роботи гуртка та методиками психофізіологічних досліджень.
З вітальним словом до студентів-гуртківців звернувся завідувач кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, д.м.н., проф. Вадзюк Степан Несторович. Він розповів учасникам про історію виникнення гуртка, про права та обов'язки учасників та наголосив про перспективи які можуть отримати студенти навчаючись у гуртку.
Із результатами роботи гуртка за 2023-2024 н.р., та планом роботи на 2024/2025 навчальний рік ознайомив доцент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, канд. мед. наук., доц. Шмата Роман Михайлович. Він повідомив, що протягом 2023-2024 навчального року працювало 28 гуртківців медичного факультету. Вони під керівництвом викладачів кафедри брали участь у двох секціях XХVІІІ конгресу студентів та молодих учених «МАЙБУТНЄ ЗА НАУКОЮ», присвяченого 170-літтю з дня народження Івана Яковича Горбачевського: «Експериментальна медицина 2» та «Профілактична медицина».
У 2024-2025 н.р., у науковому гуртку кафедри виявили бажання працювати 33 здобувачі вищої освіти. Для них викладачі кафедри проведуть навчальні майстер-класи із використанням клінічних методів оцінки функцій організму – електроенцефалографії, електроміографії, електрокардіографії, реовазографії, спірометрії, спірографії, пікфлуометрії, периметрії, безперервної кератометрії та рефрактометрії, офтальмотонометрії, офтальмоскопії, тональної порогової аудiометрiї, ністагмографії, математичного аналізу серцевого ритму та методів психофізіологічних досліджень. Наприкінці засідання, для учасників засідання наукового гуртка були продемонстровані методики комп’ютерної системи «Діагност 1М»: визначення латентного періоду простої зорово-моторної реакції, латентного періоду реакції вибору 1-3, латентного періоду реакції вибору 2-3, визначення сили та рухливості нервових процесів, реакції на рухомий предмет та теппінг-тест.